Błonnik i jego znaczenie dla dobrego samopoczucia i zdrowia organizmu

 

Żyjemy w dobie cywilizacji, a co za tym idzie wysokiej ilości zanieczyszczeń środowiska, zarówno powietrza jak i gleby. Źródeł zanieczyszczeń możemy się doszukiwać wszędzie.

Toksyny z powietrza krążą, aby później przedostać się do gleby, która i tak jest zanieczyszczana przez człowieka przez nawozy sztuczne, środki ochrony roślin, aby ostatecznie trafiły na twój talerz. Po przedostaniu się do organizmu sieją spustoszenie i przyczyniają się do wielu dolegliwości i schorzeń.

Są powodem wielu chorób i schorzeń cywilizacyjnych, których leczenie często jest bardzo drogie i czasochłonne. Zaburzają również gospodarkę hormonalną organizmu. Nagromadzone toksyny są też przyczyną złego samopoczucia, a co prowadzić może nawet do depresji.

Skutki zanieczyszczonego organizmu są często nieodwracalne.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę jak ważna jest higiena naszego ciała.

Błonnik wspiera proces oczyszczania jelit ze złogów i toksyn oraz korzystnie wpływa na perystaltykę jelit (reguluje rytm wypróżnień, zapobiega zaparciom) oraz wspiera regulacje poziomu cukru we krwi. Korzystnie wpływa na układ pokarmowy.

Stosowany w diecie zmniejsza uczucie głodu, tym samym wspiera proces odchudzania.

Koniecznie kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o wszystkich naszych akcjach, promocjach, wyzwaniach:

 

Błonnik jest jednym ze składników odżywczych. Występuje naturalnie w pożywieniu, jednak w procesie przetwarzania potraw – gotowanie, smażenie, pieczenie może ulegać zniszczeniu.

Dieta bogata w błonnik zalecana jest szczególnie przy chorobach takich jak: cukrzyca, otyłość, miażdżyca.

Eksperci zalecają spożywanie do 30 gramów błonnika dziennie. Niestety, większość ludzi dostarcza z dietą zaledwie połowę tej ilości, bo jemy za mało produktów bogatych w błonnik takich jak warzywa, owoce, nasiona roślin strączkowych, produkty zbożowe (kasze, otręby zbożowe, pieczywo razowe i żytnie, ryż nieuskany, płatki zbożowe, musli).

Stosowanie błonnika w postaci suplementów jest bezpieczne i nie niesie za sobą negatywnych konsekwencji dla organizmu.

Suplement diety Forever FiberTM, który dostarcza 5 gramów rozpuszczalnego błonnika w każdej saszetce, to podręczna porcja z wysoką zawartością błonnika. Ilość ta odpowiada prawie 1 i 1⁄2 filiżanki brązowego ryżu lub 2 kromkom pełnoziarnistego chleba.

Forever FiberTM to świetny sposób na zwiększenie codziennej porcjii błonnika!

• 5 gramów błonnika w każdej saszetce
• Opracowany jako wygodny sposób wspierania optymalnej ilości błonnika w diecie
• Łatwo rozpuszczalny w wodzie lub innym napoju – także z dodatkiem miąższu aloe vera
• Szybko się rozpuszcza, ma łagodny smak, nie ma grudek i jest bezglutenowy.

Forever Fiber™

Forever FiberTM jest częścią programu oczyszczającego Clean9przeczytaj o korzyściach tego 9-dniowego programu dla Twojego zdrowia.

CLEAN 9 – zestaw oczyszczająco-odchudzający

Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Na zdrowie ! 🙂

 

About the author: Admin

You must be logged in to post a comment.